Yaklaşık olarka 12 bin bağıcıdan 3,4 milyon dolar fon desteği toplayan Tornquing Group’tan bir süredir haber alınmıyor. Zano isimli ultra portatif ve avuç içine sığan drone’uyla kullanıcıların selfie ve HD video kaydetmelerine imkan tanıyan şirket, İstediği başarıya ulaşsa bile seri üretimde yaşadığı sorun yüzünden de sıkıntılı günler yaşıyor. Temmuz ayında drone’ların teslim edilecğeini açıklayan firma, Halen kullanıcılarına drone sevkiyatını gerçekleştirmedi.

Sadece 600 adet drone sevkiyatı gerçekleştiren firmanın 15 bine yakın dorone’un daha kullanıcıları sevk etmesi gerekiyor. Drone’larını satın alamayan kullanıcılar hem üreticinin KickStartar üzerindeki sayfasını hem de KickStarter’a olumsuz yorumlar bırakmaya başladı.

KickStarter'i Kullanıcılardan gelen olumsuz yorumlara yanıt olaraktan cihazların üretilme tarihlerini de kendilerini bilmediğini ve bu konu üzerinde Kcikstarter’ın garanti vermeyeceğini açıkladı. Torquing Group’tun drone için bağış yapan kullanıcılar drone’larını ne zaman gönderecekleri şu an için bilinmiyor