Apple’in yeni gizli silahı olarak adlandırılan 3D touch teknolojisi, iPhone 6 ve 6S’in de en önemli özelliği sayılıyor. iPhone 6S için yeni bir tanıtım filmi çeken Apple, bu reklamda 3D Touch teknolojisini vurgulamayı da ihmal etmiyor.
Apple iPhone 6S’in Türkiye satış tarihi geçtiğimiz günlerde 23 Ekim tarihine ertelenmişti. İPhone meraklılarının sabırsızlıkla beklediği bu akıllı telefonun en çok merak edilen özelliği ise; 3D touch teknolojisi oldu.
Piyasaya çıkardığı yeni akıllı telefonlarla birlikte 3D touch teknolojisini de başarılı bir şekilde tanıtan ve rakiplerinin arasından bir kez daha sıyrılmayı başaran Apple firması, iPhone kullanıcılarına zamandan da tasarruf sağlayacak. Tabi Apple’in 3D touch teknolojisini yeni telefonlarında kullanması Facebook cephesini de harekete geçirdi ve geçtiğimiz günlerde Facebook 3D touch güncellemesini duyurdu. Akıllı telefonlar üzerinde daha hızlı bir kullanım ve etkileşim olanağı sunan bu teknoloji, milyonlarca kişinin favorisi olan birçok uygulama tarafından da desteklenmeye başlayacak. 3D touch özelliğini uygulamalara entegre etme işlemini hız kesmeden sürdüren Apple cephesi, teknoloji dünyasını sürekli şaşırtmayı başarıyor.

<iframe width="728" height="516" src="https://www.youtube.com/embed/bdg7iEiXQAg" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


Akıllı telefon pazarında önemli bir adım daha atan Apple’in iPhone 6 ve 6S için duyurduğu 3D touch teknolojisinin ardından, Amerika’da satışa çıktığı ilk günden itibaren ilgi odağı olan bu akıllı telefonlarda, kullanıcılar bazı sorunlarla da karşılaştı. Sorunların geneli 3D Touch özelliğinden kaynaklıydı. iPhone 6 ve 6S kullanıcılarının 3D touch yazılımına bağlı önlerine çıkan sorunlara; bazı linklerin açılmaması, ekran koruyucunun 3D touch özelliğini engellemesi ve yanlış sekme yönlendirmelerini örnek verebiliriz. Apple ise 3D touch özelliğini geliştirmeye devam edecekleri açıklamasında bulundu.