İnternet kullanıcılarının tüm çevreleriyle iletişim halinde kalmalarına olanak sağlayan Skype platformu üzerinden artık hesap açmadan da sohbet etmek mümkün hale gelecek. Microsoft kullanıcıları Skype müşterisi olmadan veya bu yazılım için ID oluşturmadan da platformun özelliklerinden yararlanabilecekler.

Skype’a yönelik yapılan eleştirileri dikkate alan Microsoft, kullanıcılara yeni bir çözüm sundu. Skype’ın en çok eleştirilen yönü; akıllı cihazlar ve kişisel bilgisayarlarda çok fazla bant genişliği kullanmasıydı. Birçok kişi bu sorun yüzünden VOIP yazılımından yana seçim yapmaktaydı. Özellikle Skype yazılımının ücretli servislerine olan talebin düşmesiyle beraber, Microsoft cephesi harekete geçti ve Skype yazılımına rakibi olan Google Hangouts benzeri bir özellik kazandırarak, internet kullanıcılarına müjdeyi verdi. Artık web platformlarında da hesap açmaya gerek duymadan dünyanın her yerinden dostlarınızla iletişim kurabileceksiniz.

Skype’ın yeni özelliklerini Windows ve Mac platformlarının yanı sıra; iOS, Android ve Skype Web platformları üzerinden de kullanabilirsiniz. Böylelikle tüm internet kullanıcıları Skype ID’lerini girmeden arkadaşlarıyla bağlantı kurabilirler. Artık daha hızlı iletişim olanağı sağlayan Skype, aynı zamanda daha fazla kullanıcıyı da bünyesine çekmeyi hedefliyor.

Microsoft’un açıklamasına göre, artık Skype’ı akıllı cihazlarınıza veya kişisel bilgisayarlarınıza indirmenize ya da hesap oluşturmanıza gerek kalmadan kullanabileceksiniz. Aynı zamanda, bu sohbete diğer dostlarınızı da dahil edebileceksiniz. Eğer dostlarınızı Skype’a davet ederek onlarla sohbet etmek istiyorsanız, sohbet linkini onlara ulaştırmanız yeterli olacak.

Microsoft’un Skype için sunduğu yeni ve pratik hizmeti, şimdilik İngiltere ve ABD’de yayınladı. Bu hizmet birkaç hafta içerisinde ise tüm ülkelerde aktif hale gelecek.