Google’ın yeni akıllı telefonu Nexus 6P; en iyi akıllı Android phablet olarak piyasaya hızlı bir giriş yaptı. Eleştirmenler tarafından her yönüyle beğeni toplayan Nexus 6p; daha hızlı performans ve daha üstün kamerasıyla rakiplerine meydan okuyor.
Google ve Çinli donanım üretici olan Huawei şirketlerinin ortak çalışması olan Google Nexus 6P, daha güçlü performansıyla kısa sürede olumlu eleştiriler almaya başladı.
Tanıtımının yapıldığı ilk gün tasarımıyla dikkat çeken Nexus 6P, 5.7-inç ekrana sahip. Bu akıllı telefonla rakibleri Apple iPhone’a ve Samsung Galaxy’e fark atmayı başaran Google, uygun fiyat ve donanımsal özellikleriyle de artı puan aldı. 3450 mAh pile sahip cihaz, parmak izi sensörü de barındırıyor. Bu özelliğin cihaz kilidi açmak ve Android ile ödemelerde kullanılması hedefleniyor.
 
 
 
Google ve Huawei şirketi bünyesinde çalışan tasarımcılar, parmak izi sensörü için farklı bir yol seçti ve bu sensörü cihazın arkasına yerleştirdi. Böylelikle parmak izinin herhangi bir gecikme olmadan tanınması sağlandı.
Nexus 6P, kamera özellikleriyle eleştirmenlerden tam puan aldı. Çift güç düğmesi ile kamerayı kolayca başlatabilme imkanı sunan akıllı telefon, 12.3 megapiksel arka kamera ve 8 megapiksel ön kamera barındırıyor. Google Fotoğraflar uygulaması ile de uyumlu hale getirilen bu telefonla rakibi Apple’in fotoğraflar uygulamasına cevap veren Google, Chromecast aygıtı ile geniş ekranlı TV’ler için 4K video çekme özelliğine sahip. Çok yönlü USB, C tipi şarj, yedi saate kadar pil ömrünün yanı sıra; Marshmallow ile telefon boştayken bazı fonksiyonları ve uygulamaları bekleme veya kapama moduna alarak, daha uzun pil ömrü vaat ediyor. Ön hoparlörü ile müzik dinlemek veya film izlemek de bu akıllı telefonda daha keyifli diyebiliriz.
Google firması, Nexus 6P Android phablet  ile her geçen gün daha olumlu eleştiriler almaya devam ediyor.