Sony firması, PlayStation 4 sahiplerine yeni müjdesini verdi. Artık PlayStation 4 sahipleri oynadıkları oyunların videolarını canlı olarak stream video kanalında yayınlayabilecekler.

Twitch uygulaması, PlayStation 4 sahiplerinin oturum açtıktan sonra diledikleri videoyu bu uygulama üzerinde yayınlamalarına imkan verecek. Xbox One’ın aksine, PS4 Twitch uygulamasıyla Sony firması oyun meraklılarına diğer oyuncularla etkileşimi daha kolay hale getirmeyi planlıyor.

Oyun sektöründe rakiplerinden daha hızlı yok kat etmeye başlayan Sony şirketi, ilk TwitchCon konferansında yeni PS4 uygulamasını tanıtmıştı. Bu uygulamanın PlayStation 4’ün yanı sıra; PS4, PS3 ve Vita platformlarında da aktif hale geleceği bildirildi. Twitch ile PS4 sahipleri diğer oyuncuların yayınlarını da izleyebilecekler.

Geçtiğimiz ay Twitch uygulamasının sinyallerini veren ve sonunda yayınlayan Sony, kısa sürede birçok ülkede bu uygulamayı aktif hale getirecek. PS4’ler için Twitch uygulaması öncelikle Amerika da yayınlanacak ve kısa sürede diğer ülkelerdeki PS4 sahipleri de bu uygulamayı kullanabilecek.

Streaming video oyunu şirketi olan TwitchCon, Sony PlayStation 4 için geliştirdiği uygulamanın eksiksiz versiyonunu sunmaya hazırlanıyor. Twitch uygulaması farklı entegrasyonları da barındırıyor olacak. Örneğin; kanallar ve oyunları takip edebilecek, içerik keşfi yapabilecek ve diğer PS4 sahipleri ile sohbet edebileceksiniz. Bu uygulama, sonbaharın sonlarına doğru, PlayStation 3 ve Vita oyun konsollarında da kullanılabilir hale gelecek. Twitch sohbet entegrasyonu yalnızca PS4 kullanıcıları ile sınırlı kalacak.