3D Yazıcıclar ile yapılan ürünler arasına bir yenisi daha eklendi ve 3d yazıcı ile ilk akıllı telefon üretildi.Neredeyse her sektöründe kullanımı başlayan ve üretim sürecini ise çok büyük oranda kısaltan  3d yazıcılar, sanırım gelecekte vazgeçilmez üretim araçları olarak yerlerini alacaklar.Bu defa akıllı telefonlarda kendini gösterdi. Bluboo Xtouch adlı akıllı telefon tamamen 3d yazıcı ile üretildi.Ama tabi ki kasası.

Xtouch’ın üretiminde tamamen 3D yazıcı kullanılmasa bile ürünün üretim aşamasında 3d yazıcından faydalanılmış durumda. Cihazın arka kapağı sadece yazıcı ile birlikte üretimi yapılmış. Elmas görünümündeki parlak kapak eğilse bile eski forma geri dönebiliyor. Sağlam yapısı ile birlikte zarar görmüyor. 

Cihaz üzerinde 5” çözünürlüğünde Gorilla Glass 3 ile güçlendirilen Full HD ekran bulunuyor. Sekiz çekirdekli MediaTek MT6753 SoC CPU’nun yer aldığı telefon, 3GB RAM ile birlikte geliyor. 32 GB depolama alanına sahip olan bu cihazın kapasitesi microSD kart ile yükseltilebiliyor.

Arkasında 13 MP, Ön tarafında ise 8MP çözünürlüğünde kamerayı barındıran Xtouch, 3050 mAh değerindeki bir pile sahip. Normal satış fiyatının 149 dolar olacak olan ürünün ön sipariş sürecinde fiyatı 99 dolara satın alınabileceğini söylemeden geçmeyelim. Tabi bu fiyatlar herzaman olduğu gibi ülkemiz için geçerli değil.